Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Ogłoszenia Parafialne
Aktualizacja: 2018-02-16 22:36:22

 

I Niedziela Wielkiego Postu – „B”

 

Ogłoszenia parafialne

 

18 lutego 2018 roku

 

1.         Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Pamiętajmy o postanowieniach i wyrzeczeniach wielkopostnych, które mają nam pomagać w procesie przemiany serca.

 

2.         Jednym z narzędzi nawrócenia Wielkiego Postu, obok modlitwy i pokuty jest jałmużna. Możemy anonimowo składać jałmużnę wielkopostną do puszki pod chórem. Jest także możliwość zapalenia świecy wotywnej, przy ołtarzu z relikwiami św. Maksymiliana, która jest świadkiem naszej osobistej modlitwy, zanoszonej wraz z ofiarą, przez wstawiennictwo św. Maksymiliana.

 

3.         Zapraszamy dziś po mszy świętej o godz. 12.00, na katechezę parafialną dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św., z rodzicami. Po odbiór alb dzieci zapraszamy w sobotę 24 lutego od godz. 11.00 do 13.00.

 

4.         Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza dziś na spotkanie modlitewno-formacyjne o godz. 16.00. Koło Żywego Różańca zaprasza w niedzielę 25 lutego o godz. 16.00.

 

5.         Kaplica w Czechach ma już zainstalowane dobrej klasy organy z dwiema manualnymi klawiaturami i jedną nożną. Dziękujemy wszystkim, za składane ofiary podczas kolędy między innymi na ten cel.

 

6.         Zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki, w Bazylice o godz. 17.15 i w kaplicy w Czechach o 17.00 oraz Gorzkich Żali, w niedzielę o godz. 17.00, które w tym roku będziemy odprawiać w intencji bezpieczeństwa i pomyślności naszej Ojczyzny. Papież Franciszek ogłosił piątek 23 lutego, dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. Zachęcamy, aby włączyć się w to dzieło.

 

7.         Dzieci na nabożeństwach Drogi Krzyżowej, będą uzupełniać specjalną książeczkę, natomiast młodzież przygotowująca się do Bierzmowania przynosi swoje indeksy. Ofiary zbierane przez ministrantów podczas Drogi Krzyżowej przeznaczamy na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.

 

8.         W najbliższą środę 21 lutego, zapraszamy stałych uczestników oraz nowe osoby, na spotkanie Koła Biblijnego, po mszy świętej wieczornej. Natomiast w przyszłą niedzielę 25 lutego, zapraszamy lektorów po mszy świętej wieczornej, na spotkanie organizacyjne.

 

9.         W czwartek 22 lutego przypada święto Katedry św. Piotra. Zgodnie z przywilejem nadanym naszej Bazylice, będąc w stanie łaski, możemy w tym dniu zyskać odpust zupełny przez modlitwę w Bazylice w intencjach papieskich, przyjęcie w tym dniu Komunii św. i oderwanie się od przywiązania do grzechu.

 

10.     W przyszłą niedzielę 25 lutego, przed świątynią będą zbierane ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc misjonarzom w Afryce. Dziękujemy członkom Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za opiekę nad tą zbiórką.

 

11.     Zapraszamy dorosłych, którzy z jakiejś przyczyny nie przyjęli jeszcze sakramentu Bierzmowania, do podjęcia przygotowań, aby wraz z młodzieżą przyjąć sakrament w niedzielę 10 czerwca. Zapisy chętnych dorosłych od lat 16, przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Na pierwszą katechezę dla zgłoszonych osób zapraszamy w niedzielę 4 marca, po mszy świętej o godz. 10.30, w dolnej sali Ośrodka św. Maksymiliana.

 

12.     Polecamy lekturę czasopisma „Idziemy” a szczególnie artykuły o problemach związanych z samotnością, o Europie zachodniej, która staje jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc dla chrześcijan, o różnicy między politykiem i mężem stanu oraz inne.

 

13.     W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończyli: śp. Grażyna Tomczyk, Józefa Kaczmarek, Rafał Zwierzchlewski. Rodzinom i przyjaciołom zmarłych wyrażamy nasze współczucie. Wszystkich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 

14.     Na dni Wielkiego Postu życzymy wszystkim parafianom i gościom owocnej pracy nad odnowieniem relacji z Panem Bogiem oraz wyciszenia przynoszącego duchowy pokój. Szczęść Boże.

 

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 2040
Odwiedzin: 11395

Copyright © 2012 - 2018, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone