Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Ogłoszenia Parafialne
Aktualizacja: 2021-02-27 08:32:26

II Niedziela Wielkiego Postu - „B”

Ogłoszenia parafialne

28 lutego 2021 roku

 1. Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc dziełom misyjnym w Afryce. Przygotowane puszki na ofiary znajdziemy na stolikach pod chórem.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi. Uczestnictwo w tych nabożeństwach pozwala zdobyć dar odpustu zupełnego.
 3. W poniedziałek 1 marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dziś, podczas mszy świętej o godz. 10.30 polecamy Miłosierdziu Bożemu wszystkich poległych obrońców Ojczyzny i pomordowanych za Ojczyznę.
 4. W tym tygodniu 3 marca wypada pierwsza środa miesiąca. Zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.00 sprawowaną w intencji próśb i podziękowań zanoszonych przez wstawiennictwo św. Józefa, składanych w skrzynce przy jego figurze. Na zakończenie mszy świętej będziemy modlić się słowami Litanii do św. Józefa.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Na mszę świętą w Bazylice zapraszamy o godz. 7.00 i 18.00, w kaplicy w Czechach o godz. 17.00 a na nabożeństwa eucharystyczne o godz. 9.00 i 16.00. Sakrament Pokuty będzie sprawowany pół godziny przed mszą świętą i nabożeństwami. Piątą Nowennę pierwszych piątków w intencji nawrócenia świata, przed mszą świętą o godz. 17.45, poprowadzi w tym miesiącu asysta parafialna. W sobotę zapraszamy na mszę świętą w języku łacińskim z obrzędem odnowienia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy o godz. 7.00.
 6. W niedzielę 7 marca na mszę świętą o godz. 16.30 oraz katechezę parafialną, zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej wraz z katechetami.
 7. W niedzielę 7 marca, po mszy świętej o godz. 18.00, zapraszamy wszystkich Rycerzy Kolumba na spotkanie do auli św. Maksymiliana. Przyszedł czas, aby na nowo rozpalić swoją służbę dla Jezusa Chrystusa i uczcić założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba, bł. ks. Michała McGvney’a. Prosimy o odpowiedzialną obecność wszystkich rycerzy.
 8. W przyszłą niedzielę, wolontariusze ze stowarzyszenia Zduńskowolska Inicjatywa Patriotyczna, przeprowadzą przed świątyniami w Zduńskiej Woli zbiórkę na rzecz Fundacji Niezłomni im. mjr Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", przeznaczoną na ekshumację i identyfikację ciał Żołnierzy Wyklętych.
 9. Za trzy tygodnie, w V Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 21 marca, rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Już teraz w modlitwie wypraszajmy wszelkie duchowe dary na ten święty czas a szczególnie prośmy o otwarcie serc i o gorliwe uczestnictwo w rekolekcjach.
 10. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy” polecając artykuły: o procederze handlu ludźmi; o solidarności z misjonarzami przez modlitwę, post i wsparcie materialne, czyli jałmużnę; o konieczności kultywowania pamięci o żołnierzach wyklętych; o betlejemskiej obietnicy danej judzkiemu królowi Achazowi, która wypełniła się w osobie św. Józefa.
 11. W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończyli śp. Danuta Jastrzębska, Teresa Stoczkowska, Jadwiga Obrębska. Rodzinom i przyjaciołom zmarłych wyrażamy nasze współczucie. Wszystkich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….
 12. Przemienienie Jezusa jest znakiem dóbr, których się spodziewamy. Na czas przeżywania Wielkiego Postu, życzymy wszystkim głębokiej przemiany serca. Szczęść Boże.
Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 2

Unikalnych wizyt: 711
Odwiedzin: 3604

Copyright © 2012 - 2021, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone