Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2015-12-15 21:48:48

Moi Drodzy! Konkurs ,,Wygraj wielbłąda dla swojej miejscowości” dobiegł końca. Zajęliśmy drugie miejsce, a więc wielbłąd nie zawita do naszego miasta. Wygraliśmy nagrodę pocieszenia w postaci czekoladek, ilość czekoladek odpowiada ilości zdobytych głosów. Czekoladki będą rozdawane podczas Orszaku Trzech Króli.         
Dziękujemy za wszystkie oddane głosy i zapraszamy do wspólnego świętowania w dniu 6 stycznia 2016r. Do zobaczenia!



Dodano: 2015-12-02 12:56:47

  

Uwaga Uwaga!
Wielka mobilizacja przed Orszakiem Trzech Króli!
Nasze miasto bierze udział w konkursie ,,Wygraj wielbłąda dla swojej miejscowości,,
Jeśli chcesz, aby w naszym mieście podczas Orszaku Trzech Króli pojawił się wielbłąd wejdź na stronę www.orszak.org zakładka wygraj wielbłąda dla swojej miejscowości, wpisz Zduńska Wola, swój adres mailowy, zaakceptuj zasady głosowania, na koniec kliknij na link, który dostaniesz na skrzynkę i głos jest oddany.
Czekamy na Twój głos!



Dodano: 2015-10-29 09:40:58

Poświęcona 29 czerwca 2015 r. przez papieża Franciszka kopia obrazu Świętej Rodziny, którego XVIII-wieczny pierwowzór znajduje się w Papieskim Instytucie Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Watykanie zawitała do Zduńskiej Woli.

          To niezwykłe wydarzenie rozpoczęło się w środę 28 października i potrwa do 4 listopada br. Nawiedzenie obrazu w parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli stało się możliwe dzięki inicjatywie ks. prałata Dariusza Kalińskiego oraz działających w parafii Rycerzy Kolumba. Do bazyliki zduńskowolskiej obraz został przywieziony przez Rycerzy Kolumba z Ciechocinka wraz z duszpasterzami: ks. prałatem Grzegorzem Karolakiem i ks. Rafałem Zatorskim - koordynatorem peregrynacji obrazu.

         Rycerze Kolumba (Knights of Columbus) stanowią największą, świecką organizację charytatywną Kościoła rzymskokatolickiego, zrzeszającą ok. 1,8 mln członków na całym świecie. Doktryna Zakonu opiera się na czterech zasadniczych filarach: miłosierdziu, jedności, braterstwie i patriotyzmie. Zakon zainaugurowany został z inicjatywy 29 - letniego ks. Michaela McGivney'a, proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny w USA. Pierwsze, założycielskie spotkanie mężczyzn miało miejsce 2 października 1881 r. Natomiast zatwierdzenie działalności tego Stowarzyszenia odbyło się 29 marca 1882 r. W początkowym okresie działalności głównym celem organizacji było udzielanie wsparcia rodzinom irlandzkich imigrantów.

         Rycerze Kolumba przybyli do Polski w 2005 r., za namową papieża św. Jana Pawła II i na zaproszenie wystosowane m.in. przez kardynałów: Józefa Glempa i Franciszka Macharskiego.

         Obecnie w Polsce Rycerze Kolumba działają w 85 parafiach i liczą łącznie ok. 4000 mężczyzn. W diecezji włocławskiej istnieją w dwóch parafiach: Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, która liczy 42 Rycerzy i Św. Piotra i Pawła w Ciechocinku z 48 Rycerzami.

         Centralne miejsce w życiu Zakonu Rycerzy Kolumba zajmuje Matka Boża, która wskazuje drogę i prowadzi do Chrystusa. Wśród wielu form jej czci poczesne miejsce zajmuje peregrynacja obrazów wyrażających jej przymioty. Pierwszy taki program nawiedzenia został zorganizowany w 1979 roku z obrazem Matki Bożej z Guadelupe. Od tego czasu peregrynowały m.in. obrazy: Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Matki Boskiej Częstochowskiej, Madonny Poczajowskiej, Matki Bożej Wniebowziętej, Niepokalanego Poczęcia Maryi z bazyliki katedralnej Notre-Dame de Quebec w Kanadzie, Pani Nowego Adwentu, Pani Różańca Świętego oraz Matki Bożej Miłosierdzia.

         17 października 2015 r. pod nadzorem Delegatów Stanowych rozpoczęły peregrynacje po Polsce dwie kopie obrazu Świętej Rodziny. W Rzeszowie (par. Najświętszego Serca Jezusa) dla części południowej i w Toruniu (par. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) dla części północnej Polski. W ten sposób dotrą one do wszystkich wspólnot parafialnych, w których istnieją stałe Rady Zakonu Rycerzy Kolumba.

         Peregrynacja w Zduńskiej Woli, która zbiega się z zakończonym kilka dni wcześniej w Watykanie synodem poświęconym rodzinie, ma na celu ukazanie ideału Świętej Rodziny jako wzoru dla współczesnych rodzin i zachęcenie do pogłębienia: wiary nadziei i miłości. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 1800 obraz został procesyjnie wniesiony do bazyliki zduńskowolskiej i umieszczony w prezbiterium, gdzie będzie wystawiony do 4 listopada br., czyli do momentu przewiezienia obrazu do parafii w Łodzi.

         Podczas inauguracji nawiedzenia obraz Świętej Rodziny został powitany przez Wielkiego Rycerza Rady Nr 16015 w Zduńskiej Woli Kacpra Poczesnego, który wskazał, że czas nawiedzenia parafii przez obraz Świętej Rodziny, opromieniony błogosławieństwem Ojca Świętego Franciszka przyczyni się do pogłębienia refleksji na temat rodziny, jej istoty i zadań w Bożym zamyśle.

         Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i kazanie wygłosił Kapelan Rady Nr 16014 w Ciechocinku ks. Prałat Grzegorz Karolak, który powiedział m.in.: „To nawiedzenie jest wielką szansą dla odrodzenia życia religijnego naszych rodzin. Owoce nawiedzenia już obserwujemy w parafiach: Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu, św. Piotra i Pawła w Ciechocinku i Zduńskiej Woli”. Przypomniał jednocześnie, że oryginał obrazu znajduje się w Papieskim Instytucie Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Watykanie.

         Na zakończenie uroczystej Eucharystii ks. dr prałat Dariusz Kaliński - Kapelan Rady Nr 16015 w Zduńskiej Woli i jednocześnie główny Teolog - Dogmatyk Rycerzy Kolumba wyraził słowa dziękczynienia Panu Bogu za dar Świętej Rodziny, Jej obecności, za dar pracy, posługi i życia braci Rycerzy Kolumba, którzy są kustoszami tego obrazu. Następnie zawierzył Świętej Rodzinie wszystkie rodziny z parafii Wniebowzięcia NMP, ze szczególnym uwzględnieniem tych spodziewających się potomstwa, zatroskanych o swoje dzieci i przeżywających trudności. Rycerze Kolumba, polecili Świętej Rodzinie swoje rodziny, przede wszystkim małżonki i dzieci. Każdy z uczestniczących w nabożeństwie otrzymał obrazek z wizerunkiem Świętej Rodziny i modlitwą w intencji rodzin. Wielu z uczestniczących w nabożeństwie nabyło specjalny Rytuał Rodziny, z propozycjami modlitw, błogosławieństw i nabożeństw.

         Podczas tej peregrynacji dostrzegalne było zainteresowanie rodzin tym obrazem, ale w równym stopniu przybywało wiele młodzieży, która spędzała czas na kontemplacji wizerunku Świętej Rodziny. Nawiedzenie to stanowiło szczególny czas łaski dla parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, gdyż wielu mieszkańców przychodziło specjalnie, aby stanąć tu, przed osławionym wizerunkiem Świętej Rodziny, który pozostanie tu do 4 listopada. Następnie zostanie przewieziony do Łodzi, a stamtąd do Tomaszowa Mazowieckiego.                                                                                             

(fotorelacja w galerii)                                                                                                             Ks. Mariusz Budkiewicz




Dodano: 2015-10-16 14:29:18

14 października br. w parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli zgromadzili się kapłani biorący udział w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Włocławskiej. Spotkaniu przewodniczył Pasterz Diecezji bp Wiesław Mering. Celem spotkania było podsumowanie tegorocznej pielgrzymki, wymiana doświadczeń, opinii i nakreślenie zadań na czas najbliższy, a przede wszystkim złożenie podziękowań.

         Istotę pielgrzymowania na Jasną Górę wyraził św. Jan Paweł II następująco: „Przyzwyczaili się Polacy - wszystkie, niezliczone sprawy swojego życia, różne jego momenty ważne, rozstrzygające, chwile odpowiedzialne, jak wybór drogi życiowej czy powołania, jak narodziny dziecka, jak matura, czyli egzamin dojrzałości, jak tyle innych... wiązać z tym miejscem”.

         Każda pielgrzymka do naszego sanktuarium narodowego na Jasnej Górze skłania do zadumy, nasuwa wiele refleksji i wspomnień. Wszak, aby kogoś dobrze poznać, trzeba z nim udać się na pielgrzymkę. Wówczas na jaw wychodzą ludzkie słabości i zalety. Doświadczamy poświęcenia i żarliwej pobożności.  Najpełniej ukazują się wartości, które może na co dzień nie są tak widoczne. Ponoszone trudy są równoważone przez niezliczone zyski duchowe.

         Ale pielgrzymowanie to przede wszystkim spotkanie z Bogiem. Św. Jan Paweł II - papież pielgrzym wyraził to słowami: „Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań”. Bez tego doświadczenia piesza pielgrzymka byłaby niezrozumiała.

         Nasz Noblista Władysław Reymont, gdy sam wędrował w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, o swoim doświadczeniu napisał: „Patrzę i pytam siebie, co im każe rzucić dom, dzieci, gospodarstwo, zarobek, zawsze pewną miskę kartofli, łóżko i pierzynę, i iść mil kilkadziesiąt o suchym chlebie. Sypiać po drogach, znosić trudy niewypowiedziane życia koczowniczego. Cóż to jest za siła, która ich porywa z gniazda i rzuca w różnorodny, taki sam tłum...”. Analizując jego relację zauważamy, że zrozumiał istotę pielgrzymki, gdy starszy brat kompani pątników podniósł w górę krzyż, ze słowami: „...ludzie, niech ten krzyż różami obwiedziony nas poprowadzi do Najświętszej Panienki...”. Stąd też każda pielgrzymka domaga się pogłębionej refleksji i wyciagnięcia wniosków, a przede wszystkim złożenia Bogu dziękczynienia.       

Punktem kulminacyjnym spotkania w Zduńskiej Woli była Msza św. celebrowana przez 28 kapłanów pod przewodnictwem Pasterza Diecezji. Ks. prałat Dariusz Kaliński, kustosz bazyliki Wniebowzięcia NMP i sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Maksymiliana Kolbego, witając ks. Biskupa i Duszpasterzy przypomniał, że celem tego spotkania jest ukazanie syntetycznego obrazu duszpasterstwa pielgrzymkowego. Podsumowania pielgrzymki dokonał koordynator Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej ks.Marek Molewski.

         Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej podążała do Częstochowy pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” i słowa te stanowiły motto dla wszystkich pielgrzymów. Wpisuje się to w przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, do których diecezja włocławska przystępuje pod hasłem „Misericordia” - Miłosierdzie.

         Pielgrzymkę tworzyły dwie kolumny wędrujące na Jasną Górę w odrębnych terminach. W skład pierwszej kolumny weszły:

- Grupa amarantowa, czyli 27 Pielgrzymka z Włocławka, która wyruszyła 6 sierpnia br. z katedry włocławskiej. Prowadzona była przez ks. Rafała Bogusa. W jej skład wchodziła również „Integracyjna Grupa CARITAS”, zrzeszająca osoby na wózkach wraz z wolontariuszami i opiekunem ks. Pawłem Zalewskim.

W następne dni dołączali kolejno:

- Grupa żółta - 25 Pielgrzymka z Konina prowadzona przez ks. Karola Skrobickiego. W jej skład weszła również grupa „Oaza Chorych” z osobami na wózkach inwalidzkich wspomagana przez wolontariuszy;

- Grupa zielona - 25 Pielgrzymka z Turku, której kierownikiem był ks. Dariusz Ziemniak;

- Grupa niebieska - 25 Pielgrzymka z Dzierżaw prowadzona niezmiennie przez ks. Mariana Kilichowskiego.

         Pierwsza kolumna pieszej pielgrzymki dotarła na Jasna Górę 13 sierpnia br. i została powitana przed szczytem Jasnej Góry przez ks. biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Uroczysta Eucharystia dla pielgrzymów z diecezji: włocławskiej, kieleckiej, sosnowieckiej i radomskiej odbyła się o godz. 19.30. Mszy św. przewodniczył biskup włocławski. Stanowiła ona punkt kulminacyjny pielgrzymowania i zakończenie pątniczego trudu.

         Druga kolumna pieszej pielgrzymki Diecezji Włocławskiej weszła na Jasną Górę 24 sierpnia br. Składała się z trzech grup:

- Grupa biało-czerwona - 405 Pielgrzymka z Sieradza prowadzona przez ks. Jarosława Szpolorowskiego;

- Grupa pomarańczowa - 25 Pielgrzymka ze Zduńskiej Woli, której kierownikiem był ks. Mariusz Danielewski.

         Do tej kolumny już po raz III dołączyła Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej tworzona przez trzy grupy z: Turku, Włocławka i Zduńskiej Woli. Kierownikiem był ks. Dawid Drapała.

         Pątnicy byli witani przez ks. biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, który też następnego dnia o godz. 8.00 celebrował dla pielgrzymów Mszę św. Homilię wygłosił ks. prałat Dariusz Kaliński.

         Po skończonych uroczystościach ku czci Matki Bożej Częstochowskiej 27 sierpnia br. pielgrzymi, tradycyjnie wyruszyli w drogę powrotną.

         Ogółem w dwóch kolumnach pielgrzymowało 2091 osób (1304 kobiet, 787 mężczyzn). W tym było: 50 kapłanów, 27 kleryków, 6 sióstr zakonnych, 13 lekarzy, 19 pielęgniarek, 25 osób ze służby medycznej, 17 osób wspomaganych przez wolontariuszy pielgrzymowało na wózkach. Ogółem w służby pielgrzymkowe zaangażowanych było 235 osób. Najstarszym pielgrzymem była Helena Siutkowska z Konina licząca 84 lata.

         Godny podkreślenia jest fakt, że przez cały czas trwania pielgrzymki w kościołach diecezji włocławskiej parafianie gromadzili się w godzinach Apelu Jasnogórskiego na modlitwę w intencjach pielgrzymów.

         Ponadto, 850 osób dojechało autokarami na ostatni etap i wejście pielgrzymki na Jasna Górę, jako „pielgrzymi duchowi”. Byli oni obecni na Mszach Świętych na Jasnej Górze. Razem więc biorących udział w Pielgrzymce Diecezji Włocławskiej w sposób zorganizowany było w sumie 2981 osób.

         Przygotowania do pielgrzymki nie kończą się wraz z powrotem do domów. Najpierw trzeba wszystkim podziękować i zaraz rozpocząć przygotowania do kolejnego pielgrzymowania pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie” naznaczonego Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

         Koordynator pieszych pielgrzymek diecezji włocławskiej ks.Marek Molewski szczególne podziękowania skierował w stronę ks. biskupa włocławskiego Wiesława Meringa za wielką troskę, modlitwę, przewodniczenie Eucharystii rozpoczynającej tegoroczne pielgrzymowanie, pasterskie błogosławieństwo we Włocławku oraz na Jasnej Górze, gdy przed Maryją stawały grupy pielgrzymkowe.

         Następnie na ręce ks. prałata Artura Niemiry i ks. prałata Lesława Witczaka wyraził wdzięczność Diecezjalnej Kurii Włocławskiej, za zaangażowanie i pomoc w organizacji Pieszej Pielgrzymki oraz finansowe wsparcie. W tych wspomnieniach nie mogło zabraknąć wszystkich Księży Proboszczów, zwłaszcza z tych parafii, z których wyruszają poszczególne grupy pielgrzymkowe oraz Proboszczów, którzy tak gościnnie podejmowali pątników.

         Szczególne podziękowania popłynęły w stronę niezliczonych Dobrodziejów, za życzliwość i wszelką pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji w drodze: Kapłanów, Sióstr zakonnych i Kleryków za świadectwo pełnej podziwu służby bliźniemu w duchu pokory i miłości oraz samych Pielgrzymów zaangażowanych we wszystkie służby pielgrzymkowe i tym cichym, skromnym pątnikom modlącym się za siebie, swych bliskich, a także w intencjach Diecezji Włocławskiej i całego Kościoła.

(fotorelacja w galerii)                                                                                                             Ks. Mariusz Budkiewicz

 



Dodano: 2015-10-15 22:16:48

11 października 2015 r. w ramach XX Dni św. Maksymiliana, Patrona Zduńskiej Woli, organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana oraz w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży gościliśmy zespół powołaniowy „Kerygma”.

Zespół swoim śpiewem ubogacił liturgie Mszy świętych. Homilie głosił nasz parafianin ks. dr Marcin Idzikowski, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. 

Zespół Powołaniowy „Kerygma” powstał w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. „Kerygmat” w języku greckim to głoszenie Dobrej Nowiny o Zmartwychwstałym Jezusie - stąd nazwa zespołu i jednocześnie zadanie, które stoi na czele każdego z członków zespołu.

Zespół tworzą klerycy Seminarium, charakteryzujący się zdolnościami wokalno - muzycznymi i niezwykłą prezencją. Skład zmienia się wraz z odejściem najstarszych członków zespołu. W ramach ewangelizacji, zespół wyjeżdża w niedziele do parafii naszej diecezji, aby muzyką, śpiewem i wprowadzeniami do Liturgii ubogacić sprawowanie niedzielnej celebracji Eucharystycznej.

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 1421
Odwiedzin: 4478

Copyright © 2012 - 2024, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone