Porządek Mszy Świętej - Niedziela - 07:00 | 09:00 | 10:30 | 12:00 | 17:30 (nieszpory) | 18:00, Święta - 7:00 | 9:00 | 18:00, Dni Powszednie - 7:00 | 18:00
Aktualności


Dodano: 2019-02-10 17:26:37

W sobotę 9 lutego w Auli Parafialnej od 17.00 gościliśmy dzieci i młodzież na balu karnawałowym i zabawę anielską wraz z konkursami które prowadził Michał Piekarski. Organizatorem i pomysłodawcą był ks. Marcin Topolski z parafii św. Maksymiliana. Warunkiem uczestnictwa w zabawie było przebranie się na balu za anioła. Zaś w godzinach wieczornych na zabawę karnawałową zaprosiliśmy młodzież i starszych ale za to młodych duchem. Oj działo się działo...



Dodano: 2019-01-22 08:40:10

Tradycją naszą jest, aby śpiewanie kolęd trwało do 2 lutego. Tak też trwając w okresie Bożego Narodzenia, w niedzielę 20 stycznia 2019 roku po wieczornej Eucharystii odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu: „Jordan”. Zespół ten towarzyszył wiernym przez całą niedzielę podczas każdej Mszy świętej. Artyści wprowadzili nas w atmosferę wydarzeń z Betlejem. Wspólnie ze zgromadzonymi parafinami i gośćmi zostały zaśpiewane wszystkie kolędy. Na koniec koncertu można było nabyć płytę zespołu i uzyskać autograf. Artyści otrzymali gromkie brawa, za piękne wykonanie kolęd.  

    

   (fotorelacja w galerii) zdj. M. Kaczmarek



Dodano: 2019-01-17 11:27:58

Niedziela Chrztu Pańskiego obok wielkich i wzniosłych uroczystości była również wydarzeniem dla dzieci uczących się w naszej Parafialnej Szkółce Gitarowej. Swój debiut zaprezentowała czwórka nowych parafialnych gitarzystów którzy pod okiem wspaniałych pedagogów: Pani Agnieszki Rosiak i Pana Adama Czyżaka od października doskonalą swoje umiejętności na gitarze. Zagrali wspólnie i publicznie pierwszą kolędę, która jak mamy nadzieję była tą która przełamała "pierwsze lody" tremy i stanie się zaczynem nowego zaangażowania. 

     



Dodano: 2019-01-14 22:37:30

W Niedzielę Chrztu Pańskiego 13 stycznia 2019 roku o godzinie 12.00 odbyła się uroczysta Eucharystia z racji 125 rocznicy urodzin i Chrztu naszego świętego rodaka i zduńskowolanina św. Maksymiliana. Eucharystii przewodniczył ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski, emerytowany pasterz archidiecezji wrocławskiej. Wraz z księdzem arcybiskupem koncelebrowali proboszczowie parafii ze Zduńskiej Woli. Słowo powitania skierował gospodarz miejsca ksiądz prałat Dariusz Kaliński, kustosz Sanktuarium św. Maksymiliana. Na tę szczególną jubileuszową Mszę święto zostali zaproszeni władze naszego miasta, pan prezydent Konrad Pokora, starosta naszego powiatu, wójt gminy Zduńska Wola, poseł na Rzeczpospolitą Polskę, oraz wierni. Homilię wygłosił ksiądz arcybiskup, który podkreślał rolę chrztu w naszym życiu, przypomniał osobę św. Maksymiliana, który przyjął ten sakrament w naszym kościele. Tradycją tej parafii jest, że w tym dniu dzieci, które  w tym roku mają po raz pierwszy przystąpić do Komunii świętej przynoszą gromnice, aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Po skończonej Eucharystii delegacje władz samorządowych i ksiądz arcybiskup złożyli kwiaty pod pomnikiem świętego Maksymiliana.

                      

(fotorelacja w galerii) zdj. M. Kaczmarek



Dodano: 2019-01-08 16:03:26



Dziś przypada 125. rocznica urodzin o. Maksymiliana Marii Kolbego. Biskup Włocławski Wiesław Mering w słowie skierowanym do mieszkańców Zduńskiej Woli i wiernych parafii Wniebowzięcia NMP, rodzinnego miasta Świętego napisał: „Rok Pański 2019, szczególnie tu w Zduńskiej Woli, w tej parafii, jest obfity w Boże dary, gdyż możemy je otrzymać przez pośrednictwo Ojca Maksymiliana Kolbego, Waszego Świętego Rodaka”. Główne rocznicowe obchody odbędą się w Zduńskiej Woli w niedzielę 13 stycznia br.
 
Biskup Włocławski w liście zaznaczył także, że 8 stycznia br. przypada 125. rocznica urodzin Świętego oraz przyjęcia przez Niego Chrztu świętego, a w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia br., będziemy obchodzili stulecie Mszy św. prymicyjnej, którą Ojciec Maksymilian sprawował w zduńskowolskiej bazylice. Hierarcha przytoczył słowa Świętego Męczennika z listu do swojej matki, Marianny Kolbe, że święcenia kapłańskie i prymicje były dla o. Maksymiliana wielkim i niespodziewanym darem Kościoła Powszechnego, który zawdzięczał Najświętszemu Sercu Jezusa przez Niepokalanie Poczętą. Z racji jubileuszu bp Mering udzielił pasterskiego błogosławieństwa duszpasterzom, mieszkańcom parafii Wniebowzięcia NMP i całemu miastu.

8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli koło Łodzi, przyszedł na świat drugi z synów małżeństwa Juliusza Kolbego i Marianny z Dąbrowskich Rajmund Kolbe. Zgodnie z ówczesnym zwyczajem jeszcze w tym samym dniu został ochrzczony w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP. Na chrzcie nadano mi imię Rajmund. Był jednym z trójki rodzeństwa, miał dwóch braci starszego Franciszka i młodszego Józefa. Rodzice, jak większość rodzin w okręgu łódzkim, trudnili się tkactwem. Z powodu ciężkich warunków materialnych kilkakrotnie byli zmuszeni zmieniać miejsce zamieszkania. Najpierw przenieśli się do Łodzi, potem do Pabianic, gdzie ojciec Rajmunda pracował w fabryce, a matka prowadziła sklepik i dorabiała jako położna. Państwo Kolbowie należeli do III Zakonu św. Franciszka i jako osoby głęboko religijne, o nastawieniu patriotycznym, w takim duchu wychowywali swoich synów. Matka pilnowała codziennej modlitwy, a Ojciec czytał swoim synom polskie książki. Pod wpływem lektury dzieł Sienkiewicza chłopcy najchętniej bawili się w rycerzy i marzyli o wolnej Polsce. Szczególnym rysem duchowości Rajmunda w najmłodszych latach było nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. Kiedy dostał w prezencie 5 kopiejek, zamiast zabawek, czy słodyczy, kupił za nie figurkę Niepokalanej i często podczas zabaw budował ołtarzyk, zwoływał dzieci i zachęcał do wspólnego odmawiania różańca.

Najbardziej znanym wydarzeniem z życia małego Rajmunda była słynna wizja dwóch koron, o której opowiedziała jego matka. Rajmund jako mały chłopiec lubił czasami poswawolić, nieraz też jego zachowanie wyprowadzało matkę z równowagi. Pewnego dnia, gdy Rajmund miał ok. 12 lat i spsocił coś większego, mama z wyrzutem zawołała: „Mundek, Mundek, co z ciebie wyrośnie?”. Słowa te bardzo mocno dotknęły chłopca. Zapłakany uciekł do pobliskiego kościoła, w którym długo się modlił przed obrazem Matki Bożej, powtarzając słowa matki: „Co ze mnie wyrośnie?”. W pewnym momencie ukazała mu się Najświętsza Maryja Panna, trzymająca w rękach dwie korony: białą (oznaczająca czystość) i czerwoną (oznaczającą męczeństwo). Zapytała Rajmunda czy je chce? Mundek bez wahania przyjął obie. Było to w kościele parafialnym w Pabianicach. Od tej pory wszystko w jego życiu się zmieniło.

Ukazując życie Męczennika jako przykład dla wiernych, zwłaszcza dla kapłanów, Papież Paweł VI ogłosił go błogosławionym (17.10.1971 r.), a Jan Paweł II świętym (10.10.1982 r.).
 
6 lutego 1998 roku Stolica Apostolska uznała Świętego patronem Miasta Zduńska Wola.

Msze poza Bazyliką

Kaplica na Czechach
Niedziela 8:00
Święta i 1 piątki m-ca 17:00
Kaplica w szpitalu
ul. Królewska 29
Niedziela 14:00

Wirtualny Spacer
Liturgia Dnia

Cmentarz

Goście

Gości online: 1

Unikalnych wizyt: 266
Odwiedzin: 638

Copyright © 2012 - 2024, by Bazylika WNMP Zduńska Wola - Wszelkie Prawa Zastrzeżone